تبلیغات
تانگ سودو استان ایلام - دوجو محل تمرین
 
تانگ سودو استان ایلام
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
محلی كه آموزش ورزشهای رزمی در آن انجام میشود دوجو نام دارد كه معنای آن ( محلی برای یادگیری راه ) است . دوجوی سنتی با تشكهایی مفروش شده است كه در ورزش رزمی  ( تاتامی نامیده میشود ) این تشكها معمولا به ابعاد 1*2 و به شكل مستطیل بوده و پر از كاه ساخته میشدند امروزه این تشكها اغلب از مواد مصنوعی ساخته میشوند در سبكهای رزمی بدون تاتامی از تشكهایی همچون تشكهای ژیمناستیك و یا تشكهای كشتی استفاده میشود
دوجودر دوجو معمولا مكانهایی برای اهدافی همچون احترام در نظر گرفته میشود كه با عكسهایی از مقامات عالیرتبه سبك رزمی ( به طورمثال  موسس سبك رزمی  یا استادان بزرگ این سبك ) و یا خطاطی هایی  از شعارها و سخنهایی در مورد سبكهای رزمی تزئین شده است .
اندازه های دوجو در گوشه و كنار جهان متفاوت است . كوچكترین دوجو باید به اندازه كافی بزرگ باشد تا چندین زوج از افراد بتوانند آزادانه در میان یكدیگر در تمرینی آزاد و یارندوری حركت نمایند .
برخی از دوجوها ممكن است به كوچكی 36 متر مربع یا كمتر باشند .
دوجوهای بزرگ میتوانند 100 ها تاتامی را در خود جای دهند .
در شرایط آموزش به صورت همزمان 100 نفر از شاگردان  یا حتی بیشتر در دوجو تمرین میكنند .
علاوه بر محل تمرین اكثر دوجوها مكانهایی را برای تعویض لباس رزمی شاگردان و دستشویی و حمام ها و اتاق كار و محلهایی از این قبیل در نظر گرفته اند .
همچنین بسیاری از دوجو ها قسمتهایی را برای آموزشهای تكمیلی همچون بالا رفتن از طناب و بلند كردن وزنه پلایومتریك و ... در نظر گرفته اند .
دوجو باید بسیار تمیز نگه داری شود .
تاتامی و همچنین تمامی قسمتهای دوجو نیز معمولا به صورت منظم تمیز میشود از آنجایی كه شاگردان با پاهای برهنه تمرین میكنند حفظ نظافت و پاكیزگی تمامی قسمتهای دوجو مهم است
دوجو محل تمرین ورزش رزمی استدوجو تنها محلی برای رفتن و آموختن جنبه های تكنیكی ورزشهای رزمی نیست بلكه مكانی است برای آموختن حلم و متانت و راه و روش زندگانی .
محلی است كه شاگردان در آن یاد میگیرند چگونه خود را كنترل و با دیگران با احترام و وقار رفتار كنند و چگونه به استادان و بزرگترها احترام بگذارند .
آنها یاد میگیرند از كسانی كه پائین تر از خودشان هستند مراقبت كنند .به همین دلیل شاگردان سبكهای زرمی  به هنگام ورود و خروج ازدوجو تعظیم مینمایند تا احترام خود را نه تنها به آن مكان بلكه به تعلیمات و یادگیریهایی كه در آنجا انجام میشود و همچنین انجمن ورزش رزمی ابراز كنند .
دوجو مورد احترام و تكریم و تقدیس قرار میگیرد .
درباره وبلاگ


وبلاگ رسمی تانگ سودو استان ایلام با هدف اطلاع رسانی بهتر و معرفی فعالیت های انجام شده و در دست اقدام سهل الوصول تر به مربیان، ورزشکاران، ادارات تربیت بدنی و .... راه اندازی شده است. تلفن 09189455908 سجاد چراغی
مدیر وبلاگ : -
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما تانگ سودو - كاراته كره ای از چه نظر نسبت به سبكهای دیگر برتری دارد


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :