تانگ سودو استان ایلام
 
 
محلی كه آموزش ورزشهای رزمی در آن انجام میشود دوجو نام دارد كه معنای آن ( محلی برای یادگیری راه ) است . دوجوی سنتی با تشكهایی مفروش شده است كه در ورزش رزمی  ( تاتامی نامیده میشود ) این تشكها معمولا به ابعاد 1*2 و به شكل مستطیل بوده و پر از كاه ساخته میشدند امروزه این تشكها اغلب از مواد مصنوعی ساخته میشوند در سبكهای رزمی بدون تاتامی از تشكهایی همچون تشكهای ژیمناستیك و یا تشكهای كشتی استفاده میشود
دوجودر دوجو معمولا مكانهایی برای اهدافی همچون احترام در نظر گرفته میشود كه با عكسهایی از مقامات عالیرتبه سبك رزمی ( به طورمثال  موسس سبك رزمی  یا استادان بزرگ این سبك ) و یا خطاطی هایی  از شعارها و سخنهایی در مورد سبكهای رزمی تزئین شده است .
اندازه های دوجو در گوشه و كنار جهان متفاوت است . كوچكترین دوجو باید به اندازه كافی بزرگ باشد تا چندین زوج از افراد بتوانند آزادانه در میان یكدیگر در تمرینی آزاد و یارندوری حركت نمایند .
برخی از دوجوها ممكن است به كوچكی 36 متر مربع یا كمتر باشند .
دوجوهای بزرگ میتوانند 100 ها تاتامی را در خود جای دهند .
در شرایط آموزش به صورت همزمان 100 نفر از شاگردان  یا حتی بیشتر در دوجو تمرین میكنند .
علاوه بر محل تمرین اكثر دوجوها مكانهایی را برای تعویض لباس رزمی شاگردان و دستشویی و حمام ها و اتاق كار و محلهایی از این قبیل در نظر گرفته اند .
همچنین بسیاری از دوجو ها قسمتهایی را برای آموزشهای تكمیلی همچون بالا رفتن از طناب و بلند كردن وزنه پلایومتریك و ... در نظر گرفته اند .
دوجو باید بسیار تمیز نگه داری شود .
تاتامی و همچنین تمامی قسمتهای دوجو نیز معمولا به صورت منظم تمیز میشود از آنجایی كه شاگردان با پاهای برهنه تمرین میكنند حفظ نظافت و پاكیزگی تمامی قسمتهای دوجو مهم است
دوجو محل تمرین ورزش رزمی استدوجو تنها محلی برای رفتن و آموختن جنبه های تكنیكی ورزشهای رزمی نیست بلكه مكانی است برای آموختن حلم و متانت و راه و روش زندگانی .
محلی است كه شاگردان در آن یاد میگیرند چگونه خود را كنترل و با دیگران با احترام و وقار رفتار كنند و چگونه به استادان و بزرگترها احترام بگذارند .
آنها یاد میگیرند از كسانی كه پائین تر از خودشان هستند مراقبت كنند .به همین دلیل شاگردان سبكهای زرمی  به هنگام ورود و خروج ازدوجو تعظیم مینمایند تا احترام خود را نه تنها به آن مكان بلكه به تعلیمات و یادگیریهایی كه در آنجا انجام میشود و همچنین انجمن ورزش رزمی ابراز كنند .
دوجو مورد احترام و تكریم و تقدیس قرار میگیرد .
درباره وبلاگ


وبلاگ رسمی تانگ سودو استان ایلام با هدف اطلاع رسانی بهتر و معرفی فعالیت های انجام شده و در دست اقدام سهل الوصول تر به مربیان، ورزشکاران، ادارات تربیت بدنی و .... راه اندازی شده است. تلفن 09189455908 سجاد چراغیمدیر وبلاگ : -
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما تانگ سودو - كاراته كره ای از چه نظر نسبت به سبكهای دیگر برتری دارد


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic